ArabaHaberleri

Uçan arabayı Dubai’de test ettik!

Uçan arabayı Dubai’de test ettik! Dubai Uluslararası Odası, Skydive Dubai’de Çinli elektrikli araç üreticisi XPeng tarafından tasarlanan öncü eVTOL uçan araba X2’nin dünyanın ilk halka açık uçuşuna ev sahipliği yaptı. SDN editörü Furkan Karaca, uçan arabayı ve yaptıklarını yerinden aktardı. Uçan araba, Dubai’de havalandıktan sonra, X2 uçuşu 90 dakikalık tarihi test uçuşunu tamamlayarak, kısa mesafeli uçuşlar ve akıllı mobilite çözümlerinde heyecan verici yeni bir döneme damgasını vurdu. Fütüristik iki koltuklu eVTOL uçan araba X2, akıllı bir uçuş kontrol sistemi ve otonom uçuş yetenekleriyle donatılmış. XPENG’in bağlı kuruluşu XPENG AEROHT tarafından bağımsız olarak geliştirilen en yeni nesil uçan arabalardan. X2 sıfır karbondioksit yayar ve saatte 130 kilometre maksimum uçuş hızı ile düşük irtifa şehir yetenekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Dubai’nin test uçuşu için merkez olarak seçilmesi, Dubai Uluslararası Odası’nın önde gelen çok uluslu (MNC) şirketleri Emirlik’e çekme isteğine dayanıyor. Bu, Dubai’nin gelecekteki yenilikler için bir varış noktası ve önde gelen çok uluslu şirketlerin en son teknolojilerini küresel pazarlarda piyasaya sürmesi için bir merkez olarak lider konumunun altını daha da çiziyor. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun >>https://goo.gl/ylUFmZ Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz >> ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ; Instagram >> Facebook >> Twitter >>https://goo.gl/vTwhws SDN Forum >> ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır. ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

Araba kullanımı, araba yolculuğu, araba bakımı, araba seçimi, araba yolculuğu planlaması, araba kiralama, araba satın alma, araba kredisi, araba sigortası, araba modifiye, araba araç performansı, araba güvenliği, araba teknolojisi, araba tasarımı, araba endüstrisi, araba kültürü, araba yarışları, araba yolculuğu ekipmanları, araba yolculuğu rotaları, araba yolculuğu tatil, araba yolculuğu maceraları, araba yolculuğu teknikleri, araba yolculuğu blogları, araba yolculuğu vlogları, araba yolculuğu fotoğrafçılığı, araba yolculuğu tarihi, araba yolculuğu kültürü, araba yolculuğu sağlık ve güvenliği, araba yolculuğu sosyal medya, araba yolculuğu ekonomisi, araba yolculuğu yasaları

90
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@arabahaberleri.com.tr

arabahaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Youtube firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.